טיפול בעזרת בעלי חיים

טיפול בעזרת בעלי חיים

טיפול בעזרת בעלי חיים מסייע בטיפול בהפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, קשיים חברתיים, קשיים בויסות חושי, רגשי והתנהגותי, הפרעות אכילה, חרדות, דיכאון, אילמות סלקטיבי ועוד. בטיפול בעזרת בעלי חיים הילדים הופכים ממטופלים למטפלים בחיות ובכך עולה תחושת השייכות, הביטחון העצמי, הרגשת אחריות וכו'. בעלי החיים הם יצורים מדהימים, כל אחד יכול להתחבר או אפילו הזדהות לאופי מסוים או התנהגות מסוימת של בעל חיים לפחות אחד או לסלוד מהתנהגות אחרת, הם גורמים לנו לחשוב, לדבר ולבצע פעולת השלכה מחיי היום יום שלנו.

קרא עוד
כלבנות טיפולית

כלבנות טיפולית

טיפול בעזרת כלבים הוא טיפול שמתבסס על יצירת תקשורת בין הכלב למטופל והעבודה המשותפת שלהם. במפגשים נוצרות הזדמנויות שונות עבור המטופל ללמוד על מצבי חיים, על מיומנויות חברתיות ועל כישורי חיים שונים כמו: התמודדות עם תסכולים, התמדה, אחריות, יוזמה, דיוק, הנעה, הקשבה, איפוק, חמלה, סבלנות, ראיית האחר ועוד

קרא עוד
CBT

CBT

שיטת טיפול קוגניטיבית התנהגותית המבוססת על מחקרים ומשתמשת בפרוטוקולים כתובים, אבחונים ושאלונים לצורך דיוק בהבחנה וטיפול ממוקד בבעיה. אחד היתרונות הגדולים של שיטה זו הוא משך הטיפול שהינו קצר מאוד ויכול להסתיים אפילו תוך מספר שבועות. מתאים למבוגרים, מתבגרים וע"י משחקים ושלל כלים טיפוליים מותאם גם לילדים.

קרא עוד
מיינדפולנס

מיינדפולנס

טיפול קצר מועד, יעיל מאוד אשר עוזר לנו לחוות את ההווה, את הכן ועכשיו, מלמד אותנו להקשיב לעצמנו, לגופנו ולרגשות שלנו. מפתח תודעה כנה, אמתית ויציבה.

קרא עוד
NLP

NLP

טיפול קצר מועד, המתאים למבוגרים, מתבגרים וילדים הנותן מענה רגשי מהיר ומסייע בין היתר בשחרור חרדות, פוביות ופחדים. מסייע גם לחסמים והאמונות המגבילות אותנו, מסייע לשינוי הרגלים ולטיפול בהפרעות קשב וריכוז

קרא עוד
הוראה מתקנת בשילוב טיפול רגשי

הוראה מתקנת בשילוב טיפול רגשי

מטרת ההוראה המתקנת היא לאפשר התאמה של שיטת הוראה לילד/תלמיד/סטודנט בהתאם ללקויות/קשיים שמהם הוא סובל. המיוחד במרכז שלנו שההוראה המתקנת היא גם מטפלת רגשית ובכך מאחדת בין שני התחומים שלעיתים רבות קשורים אחד בשני. ילדים רבים כיום מתקשים במקצועות הלימוד. לקויות למידה ועם טיפול נכון ניתן לקדם אותם ועזור להם להיות תלמידים מן המניין. ריבוי הילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז הן באופן רישיוני והן באופן שניוני וריבוי הילדים ששיטת ההוראה המקובלת בבית הספר לא מתאימה עבורם מגדיל את הצורך של חלק גדול מהילדים בהוראה מתקנת. אחת מהמיומנויות שהוראה מתקנת מקנה היא אסטרטגיות למידה הנדרשות לתלמיד בית ספר כמו גם לסטודנטים באוניברסיטאות/ מכללות. במרכז הטיפולי שלנו תמצאו מענה גם לפן זה

קרא עוד
פסיכודרמה

פסיכודרמה

הפסיכודרמה מבוססת על פעולה דרמטית ומשחק תפקידים אשר מאפשרים למטופל להתמודד עם דילמות אישיות ובין-אישיות, ולמצוא מתוך עצמו דרכים לגיטימיות לפתרון והתמודדות. בטיפול הפסיכודרמטי לא "מדברים על" אלא "עושים את". על ידי חוויה ונגיעה ממשית פנימית שבאה לידי ביטוי באלתור, צחוק, צעקה, ריקוד וקפיצה מעבר לגבולות שלנו. תוך כדי פעולה מנתחים בלי משים את עצמנו ואת המציאות סביבנו, מוצאים תובנות ועפים מעבר לדמיון.

טיפול בתנועה

טיפול בתנועה

טיפול בתנועה משתמש בגוף ככלי הבעתי, המאפשר כניסה לעולם הלא מודע של האדם. נחווה את גופנו במסע קסום. התנועה היא מקור חשוב והמעצים בחיינו. היא יוצרת תחושת שליטה. גורמת לנו לנהל דיאלוג עם העולם הפנימי שלנו דרך אזור הבטן והאגן. חווית הגוף יחד עם התנועות והקצב מאפשרת ביטוי לרגשותינו ותחושותינו.

קרא עוד
ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק הוא תחום ששייך למקצועות שמטפלים באנשים שיש להם קשיים שונים כדי שיוכלו להצליח באופן הטוב ביותר בחברה, מבחינה גופנית, רגשית ושכלית כדי שיוכלו להיות עצמאיים ככל האפשר, וכדי לשפר את איכות החיים שלהם.

קרא עוד
הדרכת הורים

הדרכת הורים

בכל משפחה יש מנהיג אחד או שניים בהתאם למבנה שלה (הורה או זוג הורים). המשפחה הינה מערכת דינאמית הנתקלת בקשיים ובעיות משתנות התלויות גם בשינויים בעולם החיצוני וגם בשינויים המתרחשים בכל המשפחה (לידות, התבגרות הילדים, פרידות, מוות וכו'), אי לכך המשפחה זקוקה לכלים מתאימים וגמישים לצרכיה המשתנים. הדרכת הורים אצלנו במרכז עוסקת במתן הכלים האלה למנהיגי המשפחה (ההורים).

קרא עוד
טיפול דיאדי

טיפול דיאדי

הטיפול העוסק בקשר בין ההורה והילד. הקשר להורים חשוב ביותר לילד, לגידולו ולבחירות שיעשה במשך חייו. בטיפול נחזק את הקשר בין הילד להורה אשר בניהם יש קושי, מחלוקת קשה או לחילופין חסות יתר.

קרא עוד
טיפול זוגי ומשפחתי

טיפול זוגי ומשפחתי

משבר זוגי הוא הזדמנות והזמנה לפעולה!!! הזמנה לצאת החוצה ולהשתחרר יחד מהמקום שנתקענו בו. נלמד ונתאמן על לדבר בכבוד, להקשיב אחד לשנייה, לשתף בקשיים וליצור חיבור בין בני הזוג והמשפחה.

קרא עוד
טיפולים קבוצתיים

טיפולים קבוצתיים

ישנם יתרונות לעבודה בקבוצה, אחד היתרונות היא שהקבוצה נותנת משוב מיידי, כן ואמיתי למצבים חברתיים וגם אישיים שלא ניתן לקבל עליהם משוב כזה בעולם החיצוני. אחד מתפקידי מנחי הקבוצה הוא לעצור ולהאיר את התהליך המתרחש בקבוצה כמו גם להתייחס לתוכן של הקבוצה. תפקיד נוסף הוא בהובלת הקבוצה ליעדיה כפי שנקבעו מראש ע"י המשתתפים והמנחה

קרא עוד
סדנאות העצמה לנשים

סדנאות העצמה לנשים

הסדנא מיועדת לנשים אשר רוצות לקבל כלים שיעזרו להן להכיר ולבטא את הרצונות האמיתיים שלהם תוך כדי מציאת הכוחות הפנימיים אשר חבויים בך ובכל אחת מאיתנו. לפעמים הדרך נראית ארוכה ואינסופית, אנחנו מתנתקות מהמרכז שלנו ושוכחות את הכוחות האמיתיים שבנו ואת מה שאנחנו באמת מסוגלות לעשות. בפעמים רבות אנחנו משתיקות את הייחודיות שלנו, את קולנו ואת החלומות שלא ממשנו. בסדנא נתחבר לקול הפנימי, לאינטואיציה וליצירתיות שיש בכל אחת מאיתנו ונלמד לבטא אותה באותנטיות בחיי היומיום.

קרא עוד
גישור וליווי רגשי

גישור וליווי רגשי

החלטתם להיפרד? מעוניינים לחסוך את הזמן היקר והמחיר הגבוה של ההליך המשפטי?! המרכז שלנו מציע חבילה חדשה שכוללת הליך גישור בשילוב טיפול משפחתי. החבילה כוללת: גישור ע"י מגשר מוסמך, בעל נסיון רב שילווה אתכם בכתיבת הסכם גירושין המקבל תוקף בבית המשפט. תהליך הגישור יעזור לכם להגיע להסכמות שנוגעות גם לעתיד המשפחתי שלכם לאחר הגירושין. במקביל, תקבלו חמישה מפגשים עם מטפלים רגשיים אשר יסייעו לכם לעבד את התהליך בעצמכם ולתווך לילדים את המציאות החדשה בצורה המיטבית ביותר. אנחנו כאן בשבילכם!

קרא עוד