לסרטון על טיפול CBT שהופק ע"י המרכז לטיפולים רגשיים - לחצו על "קרא עוד"

לסרטון על טיפול CBT שהופק ע"י המרכז לטיפולים רגשיים - לחצו על "קרא עוד"

CBT הינו טיפול ממוקד מטרה אשר נחשב לטיפול יעיל מאוד בעולם הטיפול, טיפול זה משלב בתוכו טיפול קוגניטיבי (מחשבתי), המתמקד בדפוסי המחשבה של המטופל, ובמקביל טיפול התנהגותי הנובע מהרגשות אותם חש המטופל.

קרא עוד  
חרדות

חרדות

החיים המודרנים כוללים התמודדות עם מערכת לחצים מורכבת וקשה שבחלק מהמקרים גורמת לנו להרגיש חרדים או אפילו לחוות התקפי חרדה בשלבים שונים של החיים שלנו. היינו רוצים ללמוד להתמודד עם החרדות באופן יעיל ולשפר את איכות החיים שלנו כדי שנוכל לחוות יותר שלווה ושליטה בחיים שלנו. זה אחד הדברים שבמרכז הטיפולי שלנו עושים בצורה דיפרנציאלית על-פי האדם וצרכיו.

קרא עוד  
אוטיזם

אוטיזם

אוטיזם זוהי הפרעה התפתחותית מקבוצת הפרעות ההתפתחות הנרחבות, המאופיינת בקשיים בתקשורת, ובצמצום מערכות היחסים עם בני אדם ועם העולם.

קרא עוד  
גיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות הינו שלב ביניים בהתפתחותו של אדם בין הילדות לבגרות. רוב החוקרים מסכימים שתקופה זו מתחילה בסביבות גיל 12-13, ומסתיימת בתחילת שנות העשרים. במהלך ההתבגרות חלים על המתבגר שינויים עמוקים מבחינה רגשית, קוגניטיבית, התנהגותית וחברתית המשפיעים אלה על אלה. בסוף גיל ההתבגרות מגיע האדם לבגרות מינית, אך לאו דווקא לבגרות נפשית.

קרא עוד  
התפתחות עפ"י פרויד

התפתחות עפ"י פרויד

התפתחות האדם זוהי התקדמות הדרגתית, שינוי מצב ומעבר לתקופה אחרת. הגורמים המשפיעים על ההתפתחות הינם: • משתנים ביולוגיים על רקע תורשתי (נטיות, אינטליגנציה) • משתנים ביולוגיים שאינם על רקע תורשתי (מצב בריאות האם, סיבוכים בלידה) • ניסיונותיו של הילד בעבר, חוויותיו. • הסביבה המשפחתית חברתית. • הסביבה החברתית הרחוקה. • הסביבה הפיזית.

קרא עוד